• Zapraszamy w Bieszczady

  • Ustrzyki Dolne

  • Góry to wolność

  • Zielone wzgórza nad Soliną

  • Ustrzyki z lotu ptaka

U Palucha - Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

To region słynący z dzikiej przyrody, malowniczo położonych gór i czystego powietrza. Można tu spotkać niedźwiedzia, wilka, żubra czy szybującego nad lasami orlika krzykliwego.
Ozdobą bieszczadzkiego krajobrazu są stare cerkwie. Tajemniczości dodają wyludnione wioski i zapomniane cmentarzyska.
Nieodłącznym elementem krajobrazu są dymy unoszące się nad górami i dolinami z wypalanego węgla drzewnego.
Bieszczady to zakątek do którego od lat ścigają artyści, poeci i malarze osiedlają się tu ludzie szukający ukojenia i spokoju ducha, stroniący od hałasu i stresów cywilizacji.


Wypoczywając w Ustrzykach Dolnych  można korzystać z wielu atrakcji, jakie są w Bieszczadach. Na szlakach turystycznych można podziwiać krajobrazy jakich nie zobaczymy w żadnym innym zakątku Polski.
Piękne widoki należy uwiecznić na fotografii jadąc samochodem np. małą obwodnicą z Leska przez Solinę, Chrewt do Ustrzyk Górnych.
Niedaleko Ustrzyk (15 km) położone jest Jezioro Solińskie, zwane też bieszczadzkim morzem. Tutaj można wypożyczyć żaglówkę , rower wodny, kajak lub popływać statkiem wypływając z przystani w Solinie lub Polańczyku.


Można również skorzystać z położonego niedaleko(ok. 1 km) krytego basenu.
Zimą Ustrzyki stają się idealnym miejscem dla wielbicieli białego szaleństwa. W okolicy działa kilka wyciągów narciarskich, min Laworta (ok. 5 km) z homologacja FIS na slalom i slalom gigant oraz Gromadzeń (ok. 1.5 km).
Serdecznie zapraszamy.